تعمیر لوله آب ساختمان

تعمیر لوله آب ساختمان

خدمات تعمیر لوله آب ساختمان

برای لوله های آب ساختمان ممکن است مشکلاتی همچون زنگ زدگی، ترکیدگی، نشتی و… اتفاق بی افتد. از آن جهت که شبکه لوله کشی آب در ساختمان از مهم ترین تجیهزات مورد نیاز برای زندگی ساکنین است، هر گونه مشکل در آن می تواند آسیب های زیادی را برای زیرساخت ها و همچنین وسایل منزل به وجود بیاورد. به همین خاطر تعمیر لوله های آب ساختمان امری ضروری و مهم می باشد. در ادامه مشکلاتی همچون نشتی، ترکیدگی و زنگ زدگی لوله آب ساختمان را بررسی کرده و راه حل آن را به شما عزیزان ارائه می دهیم.

انواع لوله در لوله کشی آب

لوله های فلزی

لوله های فلزی از قبیل لوله های گالوانیزه جزو لوله های قدیمی بشمار می روند که استفاده از آن ها در قدیم بسیار زیاد بوده است. البته هنوز هم برای لوله کشی برخی از منزل ها از لوله های فلزی استفاده می کنند. نشت یابی لوله در تهران را به مجموعه اسما تشخیص با سال ها تجربه در زمینه نشت یابی در تهران بسپارید. برای دریافت خدمات نشت یابی لوله در تهران با ما تماس بگیرید.

لوله های پلاستیکی

استفاده از لوله های پلاستیکی بسیار فراوان شده است. چرا که نسبت به لوله های فلزی، از مزیت های بیشتری برخوردار هستند. همچنین تنوع این مدل ها بسیار گسترده تر از لوله های فلزی است. از انواع لوله های پلاستیکی می توان به لوله سفید، لوله سبز، لوله پی وی سی، لوله پلی اتیلن، لوله پلیمر و لوله های چند لایه اشاره کرد.

علت بروز نشتی و ترکیدگی در لوله آب ساختمان

علت های زیادی می تواند باعث نشتی و ترکیدگی لوله شود، که از مهم ترین آن ها عبارتند از:

زنگ زدگی و پوسیدگی لوله

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از مدتی استفاده از لوله کشی آب در ساختمان، مزه ی آب تغییر می کند و رنگ آن بخصوص در آب گرم متمایل به زرد و یا قرمز می باشد. این علائم نشان دهنده ی وجود زنگ در لوله های آب ساختمان است، که با گذشت زمان سبب پوسیدگی لوله نیز خواهد شد.

جالب است بدانید که زنگ زدگی تنها در لوله های فلزی رخ می دهد و لوله های پلاستیکی از این اتفاق درامان هستند. آمارها نشان می دهد که زنگ زدگی و پوسیدگی لوله، از مهم ترین دلیل نشتی و ترکیدگی لوله محسوب می شوند. برای آشنایی با انواع خرابی لوله آب ساختمان توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت اسما تشخیص مطالعه کنید.

نحوه قرارگیری لوله آب در ساختمان

یکی از علت های نشتی و ترکیدگی لوله، شکل قرارگیری لوله در ساختمان می باشد. برای درک شما عزیزان باید گفت که روش های مختلفی برای قرارگیری لوله های آب ساختمان در حین لوله کشی وجود دارد. یکی از این روش ها، اجرای لوله ها به صورت توکار می باشد. در این روش لوله های آب گرم و سرد در عمق متناسبی از دیوار قرار می گیرند و سپس توسط مطالح ساختمانی سطح لوله ها پوشیده می گردد.

خدمات تعمیر لوله آب ساختمان
خدمات تعمیر لوله آب ساختمان

از دلایل ترکیدگی لوله در این روش، قرار دادن لوله در عمق نامناسب می باشد همچنین پوشیده نشدن مناسب لوله با مصالح نیز سبب می شود تا لوله با کوچکترین ضربه ای ترک بخورد. متاسفانه تعمیر لوله آب ساختمان در این حالت بسیار سخت می باشد. یکی دیگر از روش های قرار گیری لوله، روش کلکتوری است. در این روش باید از لوله های پلیمری و یا پنج لایه استفاده کرد که خود این سبب کاهش ترکیدگی لوله می شود.

جدا از این روش ها، قرارگیری لوله ها به صورت روکار و زیرسقفی امن ترین راه قرارگیری لوله ها می باشد چرا که نشت یابی و تعمیرلوله آب ساختمان در این روش بسیار راحت تر از لوله های توکار است. در صورت نیاز به خدمات نشت یابی لوله آب با دستگاه با مجموعه اسما تشخیص بهترین مرکز برای نشت یابی لوله آب در تهران تماس بگیرید. این مجموعه خدمات نشت یابی لوله آب را با دستگاه انجام می دهد.

نوسانات دمایی

از دیگر علت های ترکیدگی و نشتی لوله آب، نوسانات دمایی است.تغیرات دمایی محیط از شایع ترین علل ترکیدگی لوله های روکار فلزی می باشد. برای این که این لوله ها آسیب نبینند و مجبور به تعمیر لوله آب ساختمان نشوید، توصیه می کنیم که در فصول سرد سال از عایق لوله ها بهره ببرید.

میزان فشار آب

گاهی اوقات فشار آب درون لوله ها بسیار بالا می رود این اتفاق در زمانی که آب قطع می شود و به یکباره وصل می گردد، شایع تر است. همین موضوع فشار زیادی را به لوله و فیتینگ آن وارد می کند که اگر لوله از مقاومت بالایی برخوردار نباشد، بدنه ی آن ترک برمی دارد و لوله دچار نشتی می شود. تعمیر لوله آب ساختمان از هر نوعی که باشد برای تیم حرفه ای اسما تشخیص آسان است. در وصورتی که از ترکیدگی و نشتی لوله ها رنج می برید، روی کمک تیم اسما تشخیص حساب کنید.

علائم ترکیدگی و نشتی آب

نشانه هایی هستند که در صورت مشاهده ی آن ها باید به ترکیدگی و نشتی لوله شک کنید و سریعا برای برطرف کردن و تعمیر لوله آب ساختمان اقدام کنید. از مهم ترین نشانه های ترکیدگی و نشتی لوله عبارتند از:

  • افزایش شدید مبلغ قبض آب
  • کاهش فشار آب
  • شنیده شدن صدای چکه آب
  • نم زدگی و رطوبت خانه
  • کپک زدگی قسمت های مختلف منزل
  • تغییر رنگ دیوارها
  • تاول زدن یا شکم دادن قسمتی از دیوار

تمامی این ها نشان دهنده ی نشتی یا ترکیدگی لوله آب هستند که باید سریعا اقدام تعمیر لوله آب ساختمان کنید تا دچار ضررهای مالی زیاد نشوید. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه از خدمات تخصصی مجموعه اسما تشخیص می باشد. در صورت نیاز به خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه بدون تخریب با ما تماس بگیرید.

تعمیر لوله آب ساختمان کاملا اصولی

در صورت بروز نشتی در لوله های آب ساختمان، باید در اسرع وقت اقدام به تعمیر آن کرد. تعمیر اصولی لوله های آب ساختمان باعث می شود که خسارت ناشی از نشتی به حداقل برسد و از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود. شرکت اسما تشخیص با استفاده از تجهیزات و فناوری های مدرن، تعمیر لوله های آب ساختمان را به صورت اصولی و با کیفیت بالا انجام می دهد.

هزینه تعمیر لوله آب ساختمان
هزینه تعمیر لوله آب ساختمان

لوله های ساختمان یا از جنس فلز هستند و یا پلاستیک. در صورتی که لوله ی ترکیده یا نشتی دار جزو لوله های روکار باشد، با تعویض قطعه مشکل دار و یا استفاده از چسب های بسیار قوی می توان مشکل را حل کرد. در بعضی از لوله ها، مشکل از شل بودن اتصالات است و می توان با سفت کردن درست و اصولی اتصالات، مشکل را برای همیشه حل کرد.

گاه پیش می آید که لوله های توکار دچار ترکیدگی و نشتی می شوند که این را می توان از روی نم دیوار، کپک زدن، تاول زدن دیوار و… فهمید در صورتی که هر یک از این علائم را مشاهده کردید به وجود نشتی شک کنید و سریعا با تیم اسما تشخیص تماس بگیرد تا با دستگاه های پیشرفته و قوی، محل دقیق ترکیدگی و نشتی لوله را پیدا کنند لازم به ذکر است که در این روش دیوارهای منزل تخریب نمی شود.

پس از پیدا کردن محل دقیق نشتی، تعمیر لوله آب ساختمان به صورت اصولی و دقیق انجام می شود به طوری که دیگر شاهد نشتی و ترکیدگی لوله نباشید. آب بندی استخر کاشی کاری شده از خدمات ویژه شرکت اسما تشخیص می باشد برای دریافت خدمات آب بندی استخر و کسب اطلاعات بیشتر با شرکت اسما تشخیص در تماس باشید.

هزینه تعمیر لوله آب ساختمان

همانطور که گفته شد لوله ها به علت های مختلفی دچار مشکلاتی همچون ترکیدگی و نشتی می شوند و می توانند نم و رطوبت را به حتی طبقه های مجاور و زیرین هدایت کنند. به همین خاطر در صورت مشاهده هر یک از علائم نشتی باید هر چه زودتر به تعمیر لوله آب ساختمان بپردازید. تیم اسما تشخیص با بهرگیری از افراد مجرب و همچنین پیشرفته ترین دستگاه های نشت یابی، آماده خدمت گذاری به شما عزیزان است.

در صورت مشاهده علائم ترکیدگی و نشتی لوله آب در ساختمان چکار کنیم؟

در صورتی که هر یک از علائم ترکیدگی و نشتی لوله آب را مشاهده کردید سریعا با تیم اسما تشخیص تماس بگیرد تا با دستگاه های پیشرفته و قوی، محل دقیق ترکیدگی و نشتی لوله را پیدا کنند.

علت بروز نشتی و ترکیدگی در لوله آب ساختمان چیست؟

زنگ زدگی و پوسیدگی لوله، نحوه قرارگیری لوله آب در ساختمان، نوسانات دمایی، میزان فشار آب از علت های بروز نشتی و ترکیدگی در لوله آب ساختمان می باشد.

5/5 - (11 امتیاز)
تعمیر لوله آب ساختمان

2 thoughts on “تعمیر لوله آب ساختمان

  1. برای تعمیر لوله آب با سایت شوا تماس گرفتم با کمترین تخریب این کار را برای من انجام دادن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

Scroll to top

با ما در تماس باشید ۰۹۳۰۲۶۹۹۴۸۰

X