رفع نم و رطوبت

رفع نم و رطوبت

خدمات رفع نم و رطوبت

رطوبت و نم به علت های مختلفی رخ می دهد و جزو شایع ترین مشکلاتی است که برای اغلب ساختمان ها اتفاق می افتد. نم و رطوبت علاوه بر خراب کردن سازه های ساختمان و لوازم های خانگی، تهدیدی برای سلامتی نیز می باشد. رفع نم و رطوبت در مراحل اولیه می تواند جلوی مشکلات مالی و جانی را بگیرد به همین خاطر توصیه می کنیم به موقع و کاملا اصولی به رفع نم و رطوبت منزل بپردازید. در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با علت های نم و همچنین راه حل رفع نم و رطوبت آشنا سازیم.

علت نم و رطوبت ساختمان

علت نم و رطوبت ساختمان به عوامل و شرایط مختلفی بستگی دارد که هر کدام به نحوی برای ساکنین ساختمان مشکلاتی را به وجود می آورند. از مهم ترین دلایلی که سبب ایجاد نم و رطوبت ساختمان می شود عبارتند از:

  • عوامل فنی و تاسیساتی
  • اشتباهات انسانی

این دو مورد از شایع ترین علت نم و رطوبت ساختمان هستند که هر کدام می توانند علاوه بر نم و رطوبت، مشکلات زیادی نیز برای ساختمان و ساکنین آن به وجود بیاورند. در ادامه هر یک از این موارد را به طور کامل بررسی می کنیم تا بهتر بتوانید از پس رفع نم و رطوبت بربیایید. تشخیص نم و رطوبت توسط مجموعه اسما تشخیص در کوتاه ترین زمان قابل انجام می باشد در صورت نیاز به خدمات تشخیص نم و رطوبت با شرکت اسما تشخیص تماس بگیرید.

رفع نم و رطوبت بدون تخریب

رفع نم و رطوبت بدون تخریب ممکن است از طریق استفاده از روش‌های غیر تخریبی مانند استفاده از دستگاه‌های خشک‌کنی مثل دی‌هومیدیفایر (Dehumidifier) و هواکش‌ها (Air Movers) صورت گیرد. این دستگاه‌ها با جذب رطوبت از محیط و تخلیه آن به بیرون، می‌توانند رطوبت را از محیط حذف کنند. همچنین استفاده از عایق‌های حرارتی و رطوبتی مناسب می‌تواند کمک کننده باشد تا رطوبت در محیط کاهش یابد.

به عنوان مثال، استفاده از عایق‌های حرارتی در دیوارها و سقف می‌تواند کمک کند تا رطوبت به داخل محیط نفوذ نکند. در نهایت، مراقبت و نظافت منظم از محیط و جلوگیری از نشتی‌ها و نفوذ رطوبت از سوراخ‌ها و شکاف‌های موجود در ساختمان نیز می‌تواند به کاهش رطوبت و نم در محیط کمک کند.

عوامل فنی و تاسیساتی رفع نم و رطوبت ساختمان

نشتی یا ترکیدگی لوله آب

همانطور که می دانید اغلب لوله های آب و فاضلاب بنا به دلایل مختلفی، درون دیوار، کف و یا سقف قرار گرفته اند. با گذشت زمان نشتی و ترکیدگی لوله ممکن است بر اثر فرسودگی یا دیگر عوامل اتفاق بیافتند که می تواند بدون هیچ علائمی، رطوبت را به دیگر نقاط دیوار گسترش دهد و ضررهای مالی زیادی را بر دوش ساکنین ساختمان بگذارد.

از طرفی پیدا کردن محل دقیق نشتی با روش های قدیمی و سنتی، سبب تخریب محل های زیادی از ساختمان می شود به همین خاطر به شما توصیه می کنیم نشت یابی لوله آب خود را به تیم حرفه ای و مجرب اسما تشخیص بسپارید تا در کمترین زمان ممکن و بدون تخریب محل دقیق نشتی را به شما نشان دهند.

خدمات رفع نم و رطوبت
خدمات رفع نم و رطوبت

عایق کاری و ایزوگام نادرست

یکی از دلایل نم و رطوبت در ساختمان، عایق کاری نادرست می باشد. ایزوگام محل هایی مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام و… بسیار مهم است و اگر بدون دقت و با مواد بی کیفیت انجام گردد، با مرور زمان باعث ایجاد نم و رطوبت می شود. برای رفع نم و رطوبت حتما ایزوگام ساختمان را بررسی کنید.

مشکل در لوله کشی آب و فاضلاب

مواردی همچون نصب نادرست سیفون روشویی، لباسشویی و ظرفشویی، اشتباه در نصب روشویی، نداشتن شیب مناسب کف شورهای آشپزخانه، مشکل نشتی یا ترکیدگی در لوله آب و آبگرمکن و… می توانند باعث ایجاد نم شوند. برای رفع نم و رطوبت باید تمامی این لوله های را چک کنید. تعمیر لوله آب ساختمان توسط مجموعه مجرب اسما تشخیص قابل انجام می باشد در صورت نیاز به خدمات تعمیر لوله آب ساختمان با ما در تماس باشید.

بندکشی ناقص سرامیک سرویس بهداشتی و حمام

این مورد هم یکی از علت های نم و رطوبت است که می تواند حتی نم را به طبقات پایین هدایت کند. برای جلوگیری از آسیب های بیشتر توصیه می کنیم هر چه سریع تر به رفع آن بپردازید. اشتباهات انسانی در ایجاد نم و رطوبت

شست و شوی دیوار، سقف

برخی از افراد به دلیل حساسیت و وسواس شدید، به شستشوی دیوار، کف و سقف منزل می پردازند و گاهی اوقات از شوینده های قوی برای تمیز شدن بیشتر بهره می گیرند. این کار در کوتاه مدت ممکن است که مشکلی را به وجود نیاورد اما در بلند مدت قطعا مشکلات زیادی را برای دیوارها ایجاد می کند که گاه جبران ناپذیر هستند. می توانید برای پاک کردن دیوار از یک دستمال مرطوب استفاده کنید.

خشک کردن لباس در خانه

افرادی که در ساختمان ها ویا خانه هایی که فضای کمی دارند، زندگی می کنند مجبور به خشک کردن لباس در خانه هستند. این کار از علت های ایجاد نم و رطوبت در خانه است می توانید ابتدا لباس ها را در لباسشویی خشک کنید و سپس آن ها را در خانه پهن کنید و پنجره ها را نیز باز بگذارید. شرکت اسما تشخیص ارائه دهنده خدمات نشت یابی لوله در تهران با هزینه مناسب می باشد برای دریافت خدمات نشت یابی لوله در تهران با هزینه مناسب با ما تماس بگیرید.

علت نم و رطوبت ساختمان
علت نم و رطوبت ساختمان

نحوه رفع نم و رطوبت

اغلب ساختمان ها به علت های مختلفی همچون ساخت و ساز غیراصولی و عدم رعایت نکات فنی عایق بندی و… دچار مشکلاتی همچون نم و رطوبت می شوند که اگر به موقع رفع نشود، به سازها و زیربناها آسیب های زیادی را وارد می کند. همانطور که در قبل گفتیم علت های متفاوتی می تواند باعث ایجاد نم و رطوبت شود که رفع آن به تخصص زیاد نیازمند است.

برای رفع نم و رطوبت منزل به شیوه ی اصولی و دقیق پیشنهاد می کنیم که این کار را به افراد مجرب و باتجربه اسما تشخیص بسپارید. برای رفع نم و رطوبت ابتدا متخصصان محل های نم زده را با دقت بررسی می کنند تا به درستی نوع رفع نم و رطوبت را مشخص کنند. برای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه با مجموعه اسما تشخیص تماس بگیرید. در صورت نیاز به خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با ما در ارتباط باشید.

راه های زیادی برای رفع نم و رطوبت وجود دارد که متخصص تیم اسما تشخیص بسته به نوع نم، از آن ها بهره می گیرد. در صورتی که مشکل از لوله های پنهان ساختمان باشد، نشت یابی با دستگاه های پیشرفته انجام می شود که علاوه بر سریع بودن، نیازی به تخریب ساختمان نیست. پس از شناسایی محل نشتی و یا ترکیدگی لوله، با تعمیر قطعه ای از لوله، سفت کردن محل های اتصال و… به رفع نشتی می پردازند تا دیگر نم و رطوبت ایجاد نشود.

اگر منشاء نم عمیق باشد و سطح زیادی را نیز درگیر کرده باشد، رفع نم و رطوبت به شیوه ی کاملا حرفه ای و اساسی انجام می شود. برای رفع نم و رطوبت در چنین موقعیت هایی، تخریب اساسی، قیرگونی، سیمان کاری و… از روش های تضمینی بشمار می روند. رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب از خدمات تخصصی مجموعه اسما تشخیص با سال ها تجربه می باشد در صورت نیاز به خدمات رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب با ما تماس بگیرید.

رفع نم و رطوبت توسط مجموعه اسما تشخیص

رفع نم و رطوبت توسط افراد حرفه این امکان را به شما می دهد که در کمترین زمان ممکن مشکل را حل کنید و همچنین از شر تخریب های فراوان و ضررهای مالی زیاد خلاص شوید. کافی است تا با تیم حرفه ای و مجرب اسما تشخیص تماس بگیرید تا با بهترین دستگاه ها و روش ها به رفع نم و رطوبت منزلتان بپردازند.

هزینه رفع نم و رطوبت

برای اطلاع از هزینه رفع نم و رطوبت پیشنهاد می کنیم با مجموعه اسما تشخیص ارائه دهنده خدمات تخصصی رفع نم و رطوبت در تماس باشید. ارائه خدمات تخصصی شامل نصب و لوله کشی پکیج های دیواری و پکیج های موتور خانه، نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله و انواع رطوبت و نم با استفاده از دستگاه های مدرن و روز دنیا بدون نیاز به تخریب و صرف هزینه و زمان اضافی توسط مجموعه اسما تشخیص قابل انجام می باشد.

هزینه رفع نم و رطوبت چقدر می باشد؟

برای اطلاع از هزینه رفع نم و رطوبت پیشنهاد می کنیم با مجموعه اسما تشخیص ارائه دهنده خدمات تخصصی رفع نم و رطوبت تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه شما را راهنمایی کنند.

علت نم و رطوبت ساختمان چیست؟

از مهم ترین دلایلی که سبب ایجاد نم و رطوبت ساختمان می شود عوامل فنی و تاسیساتی
و اشتباهات انسانی می باشد.

4.9/5 - (13 امتیاز)
رفع نم و رطوبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

Scroll to top

با ما در تماس باشید ۰۹۳۰۲۶۹۹۴۸۰

X