رفع نشتی و ترمیم لوله آب و فاضلاب بدون تخریب

رفع نشتی و ترمیم لوله آب و فاضلاب بدون تخریب

خدمات رفع نشتی و ترمیم لوله آب و فاضلاب بدون تخریب

امروز با بررسی موضوع رفع نشتی و ترمیم لوله آب و فاضلاب بدون تخریب با شما عزیزان خواهیم بود. یکی از مواردی که در آسایش حفظ سلامتی ما نقش مهمی دارد شبکه آب و فاضلابی است که در ساختمان محل زندگی و یا در محل کار ما وجود دارد و وظیفه آن حمل آب های خاکستری فاضلاب به بیرون از ساختمان است.

گاهی ممکن است این لوله های انتقال دهنده فاضلاب به دلیل موارد مختلف دچار ترک خوردگی و حتی شکستگی شود و با توجه به این که تقریبا در تمامی ساختمان ها، لوله های فاضلاب به صورت توکاری است ایجاد مشکلی مثل ترک خوردگی لوله ها به معنی انجام هزینه های سنگین برای کنده کاری و آشفتگی و به هم ریختگی برای ساعات مختلف است.

دلایل نشتی و ترکیدگی لوله های فاضلاب

سالانه گزارش های زیادی مبنی بر ترکیدگی لوله و نشتی های آن اعلام می شود که قسمت عمده آن به دلیل سهل انگاری و بخشی دیگر از آن به دلیل فرسوده شدن و گذر زمان است. به بهانه کمتر شدن هزینه ها از لوله های بی کیفیت درون ساختمان استفاده می کنید که این کار موجب نشتی و ترکیدگی لوله های بزرگتر و تحمیل هزینه های بیشتری است.

لوله های فلزی که در گذر زمان با اکسیژن واکنش داده و موجب زنگ زدگی و پوسیدگی می شود و از همان نقطه باعث بروز نشتی می شود. دلایلی که در بالا برای شما بیان کردیم تنها بخش کوچکی از دلایلی است که موجب نشتی و ترکیدگی لوله های فاضلاب می شود. در ادامه علائم نشتی و ترکیدگی لوله های فاضلاب را به شما می گوییم. نشت یابی لوله آب با دستگاه توسط مجموعه اسما تشخیص با مناسب ترین قیمت در سراسر تهران قابل انجام می باشد.

دلایل نشتی و ترکیدگی لوله های فاضلاب
دلایل نشتی و ترکیدگی لوله های فاضلاب

علائم ترکیدگی و نشتی لوله های فاضلاب

پیش از آن که راهکارهای رفع نشتی و ترمیم لوله آب و فاضلاب بدون تخریب را برای شما بگوییم، بهتر است ابتدا با علائم ترکیدگی و نشتی لوله های فاضلاب آشنا شویم. اگر به هر دلیلی لوله های فاضلاب دچار ترکیدگی یا نشتی شد، باید برای جلوگیری از ضرر های مالی سنگین، هر چه سریع تر اقدام به درست کردن مشکل کنید؛ زیرا در مواردی ممکن است که آب و مواد فاضلاب با هم ترکیب شده و خطرات جانی ساکنین را تهدید کند.

  • طبله شدن گچ دیوار ساختمان
  • پخش شدن و استشمام بوی بد در محیط ساختمان
  • به وجود آمدن لکه های زرد و نم زدگی در دیوار و کف
  • آبریزی از لوله ها مخصوصاً لوله های فاضلاب زیر سینک
  • ایجاد سردرد و مسمومیت به دلیل توزیع گاز فاضلاب در ساختمان

علائمی که در بالا برای شما نام بردیم از علائم اصلی نشتی و ترکیدگی لوله های فاضلاب می باشد که در مواجهه با این علائم باید هرچه سریع تر اقدام به تعمیر و برطرف کردن مشکل کنید تا باعث بروز صدمه های مالی و جانی نشود. برای دریافت خدمات نشت یابی لوله تهران با مجموعه اسما تشخیص تماس بگیرید. مجموعه اسما تشخیص ارائه دهنده خدمات نشت یابی لوله در تهران می باشد.

رفع نشتی و ترمیم لوله آب و فاضلاب بدون تخریب

در روش های رفع نشتی و ترمیم لوله آب و فاضلاب بدون تخریب با استفاده از مواد نانو و درزگیر و بدون کنده کاری اقدام به رفع نشتی و ترمیم لوله می کنیم. مثلا اگر لوله فاضلابی که در زیر سینک قرار دارد دچار نشتی شود به روش زیر عمل می کنیم:

پس از قطع کردن جریان سیال در مسیر لوله کشی اقدام به خشک کردن و تمیز کردن محل نشتی لوله می کنیم.
سپس به همراه دستکش دو بخش از خمیر اپوکسی را با هم مخلوط می کنیم و آن را تا زمانی ورز می دهیم که تبدیل به یک خمیر یک دست خاکستری شود. خمیر به دست آمده را روی سطح معیوب لوله قرار دهید به طوری که از هر طرف به اندازه 5 سانتی متر پوشش دهد و به مدت 10 دقیقه منتظر می مانیم تا خمیر کاملا خشک شود. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه توسط مجموعه اسما تشخیص امکان پذیر می باشد. جهت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با ما در ارتباط باشید.

اکنون باید قسمتی که خمیر زدیم را به کمک نوار آب بندی نوار بندی کنیم. پس نوار آب بندی فایبرگلس را مدت زمانی در حدود 15 تا 20 ثانیه در آب بگذارید تا به خوبی آب به آن نفوذ کند. حال نوار آب بندی را روی بخش معیوبی که آن را با خمیر اپوکسی پوشاندید، بپیچانید؛ به طوری که هر نوار در کمترین حالت ممکن 30 درصد از سطح نوار قبلی را بپوشاند و مقدار گسترش نوار از هر طرف خمیر باید 5 سانتی متر باشد.

نوارهای آب بندی را باید به صورت بانداژی دور لوله بپیچانید و پس از پیچاندن هر لایه به دور لوله مقداری آب روی آن بریزید تا چسب های پلی اورتانی که در هر لایه از نوار های آب بندی وجود دارد، فعال شود و سپس لایه بعدی را روی آن قرار دهید. در مرحله آخر برای رفع نشتی و ترمیم لوله های آب و فاضلاب بدون تخریب شما باید مقدار زمانی در حدود 40 الی 55 دقیقه صبر کنید تا چسب و خمیر باهم ترکیب بشوند و بعد از آن می توانید جریان آب را باز کنید. جهت دریافت خدمات تعمیر لوله آب ساختمان با مجموعه اسما تشخیص در ارتباط باشید. مجموعه اسما تشخیص ارائه دهنده خدمات تعمیر لوله های آب ساختمان با قیمت مناسب می باشد.

توصیه هایی برای جلوگیری از نشتی و ترکیدگی لوله های آب

از آنجایی که یکی از پر هزینه ترین و بدترین اتفاقاتی که می تواند برای شما بیفتد، ترکیدگی و نشتی لوله های فاضلاب است؛ ما قصد داریم چند توصیه برای جلوگیری از این اتفاق را برای شما بگوییم:

بررسی لوله های فاضلای حداقل سالی یک بار

برای این کار می توانید از مجری های لوله کش ماهر و یا استفاده از دوربین های مخصوص نشت یابی که بعضی از شرکت های تاسیسات دریایی در اختیار دارند، کمک بگیرید.

جلوگیری از نشتی و ترکیدگی لوله های آب
جلوگیری از نشتی و ترکیدگی لوله های آب

محافظت از ریشه درختان در زیر خاک

گاهی ممکن است دلایل ترکیدگی لوله ها، حرکت ریشه درختان به سمت لوله و وارد کردن فشار بیش از حد روی آن باشد. پس اگر شما در خانه و یا محل کارتان درختی دارید قبل از رسیدن ریشه درخت به لوله، ریشه را قطع کنید. در صورت نیاز به خدمات تشخیص نم و رطوبت با مجموعه اسما تشخیص در تماس باشید. مجموعه اسما تشخیص بهترین مجموعه برای دریافت خدمات تشخیص نم و رطوبت می باشد.

مراقبت از سیستم لوله کشی ساختمان

در این قسمت مواردی که می توان گفت بی شمار و زیاد است اما اگر بخواهیم به طور خلاصه و به صورت مختصر دلایل اصلی را به شما بگوییم می توانیم به استفاده از لوله بازکن های اسیدی و همچنین عدم انداختن جسم سخت داخل لوله که موجب گرفتگی لوله شود، اشاره کنیم. برای دریافت خدمات رفع نم و رطوبت با مجموعه اسما تشخیص تماس بگیرید. مجموعه اسما تشخیص ارائه دهنده خدمات رفع نم و رطوبت در تهران می باشد.

در این مقاله مطالبی درباره دلایل و علائم نشتی و ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب و همچنین رفع نشتی و ترمیم لوله آب و فاضلاب بدون تخریب را در اختیار شما گذاشتیم و در پایان راهکار هایی برای جلوگیری از همچین ضرر بزرگی را برای شما بازگو کردیم. شما میتوانید از پرسنل مجرب سایت اسما تشخیص برای رفع نشتی و ترمیم لوله های آب و فاضلاب منزلتان کمک بگیرید. امیدواریم که این مقاله اطلاعات مورد نیازتان را در اختیارتان گذاشته باشد. از توجه شما سپاسگزاریم.

برای دریافت خدمات رفع نشتی و ترمیم لوله آب و فاضلاب بدون تخریب با کجا تماس بگیریم؟

مجموعه اسما تشخیص ارائه دهنده خدمات رفع نشتی و ترمیم لوله آب و فاضلاب بدون تخریب می باشد. برای دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

برای جلوگیری از نشتی و ترکیدگی لوله های آب چه اقداماتی انجام دهیم؟

در این مقاله از سایت اسما تشخیص به بررسی اقدامات مهم برای جلوگیری از نشتی و ترکیدگی لوله های آب پرداخته ایم با ما همراه باشید.

5/5 - (4 امتیاز)
رفع نشتی و ترمیم لوله آب و فاضلاب بدون تخریب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

Scroll to top

با ما در تماس باشید ۰۹۳۰۲۶۹۹۴۸۰

X