ترفند های برای از بین بردن نم و رطوبت خانه

ترفند های برای از بین بردن نم و رطوبت خانه

از بین بردن نم و رطوبت

نم و رطوبت دو اصطلاح مرتبط هستند که اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. با این حال، تفاوت های ظریفی بین آنها وجود دارد. رطوبت به مقدار بخار آب موجود در هوا اشاره دارد. می توان آن را به دو صورت رطوبت مطلق و رطوبت نسبی اندازه گیری کرد. رطوبت مطلق مقدار جرم بخار آب موجود در واحد حجم هوا است، در حالی که رطوبت نسبی نسبت رطوبت مطلق به رطوبت اشباع است. رطوبت اشباع بیشترین مقدار بخار آبی است که می تواند در هوا در دمای معین وجود داشته باشد.

نم به تجمع آب مایع در یک سطح اشاره دارد. این می تواند در اثر تبخیر رطوبت از هوا، نشتی آب از لوله ها یا سایر سازه ها، یا نفوذ آب از سطح زمین ایجاد شود. نم و رطوبت می توانند مشکلاتی را برای سلامتی و ساختمان ها ایجاد کنند. نم می تواند باعث رشد کپک و قارچ شود که می تواند باعث مشکلات تنفسی، آلرژی و سایر مشکلات سلامتی شود. همچنین می تواند باعث پوسیدگی چوب و سایر مواد ساختمانی شود.

چگونگی تشخیص وجود نم و رطوبت در خانه

وجود رطوبت در خانه می تواند مشکلات جدی برای سلامتی و ساختمان ایجاد کند. نم می تواند باعث رشد کپک و قارچ شود که می تواند باعث مشکلات تنفسی، آلرژی و سایر مشکلات سلامتی شود. همچنین می تواند باعث پوسیدگی چوب و سایر مواد ساختمانی شود. به همین دلیل مهم است که بتوانید وجود رطوبت در خانه خود را تشخیص دهید.

از رطوبت سنج استفاده کنید. رطوبت سنج یک دستگاه کوچک است که میزان رطوبت هوا را اندازه گیری می کند. رطوبت نسبی مناسب برای خانه بین 40 تا 60 درصد است. اگر رطوبت نسبی شما بیش از 60 درصد باشد، ممکن است مشکل رطوبت داشته باشید. به دنبال نشانه های بصری باشید. نشانه های بصری وجود رطوبت عبارتند از:

  • لکه های کپک یا قارچ روی دیوارها، سقف ها یا کف
  • پوسته پوسته شدن رنگ
  • تراکم روی شیشه پنجره ها
  • بوی رطوبت یا کپک

به صدای نشتی آب گوش دهید. اگر صدای نشتی آب را می شنوید، ممکن است مشکل نشتی آب داشته باشید. به احساس رطوبت روی پوست خود توجه کنید. اگر احساس رطوبت روی پوست خود می کنید، ممکن است رطوبت نسبی هوا زیاد باشد. اگر متوجه هر یک از این نشانه ها شدید، مهم است که فوراً اقدام کنید. با تشخیص و رفع مشکل رطوبت در اسرع وقت می توانید از مشکلات جدی جلوگیری کنید. تشخیص نم و رطوبت از خدمات ویژه شرکت اسما تشخیص با بهترین تجهیزات تشخیص نم و رطوبت می باشد در صورت نیاز به خدمات با ما تماس بگیرید.

چگونگی تشخیص وجود نم و رطوبت در خانه
چگونگی تشخیص وجود نم و رطوبت در خانه

روش های از بین بردن و رفع نم و رطوبت در خانه

رفع نشتی آب

اگر علت نم و رطوبت نشتی آب است، باید نشتی را فوراً تعمیر کنید. اگر نشتی از لوله ها است، باید لوله را تعویض یا تعمیر کنید. اگر نشتی از سقف است، باید سقف را تعمیر یا عایق بندی کنید.

عایق بندی در برابر نفوذ آب

اگر علت نم و رطوبت نفوذ آب است، باید محل نفوذ را عایق بندی کنید. این کار را می توانید با استفاده از مواد عایق مانند ایزوگام، قیرگونی، یا آب بندی پلاستیکی انجام دهید.

کاهش رطوبت هوا

اگر علت نم و رطوبت بخار آب است، باید رطوبت هوا را کاهش دهید.از تهویه مناسب استفاده کنید. تهویه مناسب به کاهش رطوبت هوا کمک می کند. از وسایل تهویه مطبوع استفاده کنید. اگر در خانه وسایل تهویه مطبوع دارید، از آنها برای کاهش رطوبت هوا استفاده کنید. از رطوبت گیرها استفاده کنید. رطوبت گیرها دستگاه هایی هستند که رطوبت هوا را جذب می کنند.

خشک کردن مناطق مرطوب

اگر در خانه مناطق مرطوب دارید، باید آنها را خشک کنید. می توانید از یک فن یا بخاری یا جاروبرقی رطوبت گیر یا سشوار استفاده کنید.

روش های از بین بردن و رفع نم و رطوبت در خانه
روش های از بین بردن و رفع نم و رطوبت در خانه

عوارض و تاثیرات منفی نم و رطوبت در خانه

نم و رطوبت می توانند مشکلات جدی برای سلامتی و ساختمان ها ایجاد کنند. رطوبت می تواند باعث رشد کپک و قارچ شود که می تواند باعث حساسیت و آلرژی در افراد شود. همچنین می تواند باعث تحریک ریه ها و ایجاد مشکلات تنفسی مانند آسم و برونشیت شود. رطوبت می تواند باعث سردرد و خستگی و می تواند باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری های عفونی مانند عفونت های قارچی و باکتریایی شود.

عوارض نم و رطوبت بر ساختمان شامل پوسیدگی چوب و سایر مواد ساختمانی، خراب شدن وسایل الکتریکی، کاهش عمر مفید ساختمان می باشد. رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب توسط شرکت اسما تشخیص در کوتاه ترین زمان قابل انجام می باشد جهت دریافت خدمات رفع نم و رطوبت با ما در تماس باشید.

جلوگیری از ایجاد نم و رطوبت در خانه
جلوگیری از ایجاد نم و رطوبت در خانه

نکاتی مهم برای جلوگیری از نم و رطوبت در خانه

نم و رطوبت می توانند مشکلات جدی برای سلامتی و ساختمان ها ایجاد کنند. به همین دلیل مهم است که از ایجاد آنها جلوگیری کنید. از تهویه مناسب استفاده کنید. تهویه مناسب به کاهش رطوبت هوا کمک می کند. پنجره ها و درهای خود را باز نگه دارید تا هوا جریان داشته باشد. همچنین می توانید از فن های سقفی یا تهویه مطبوع استفاده کنید. از وسایل تهویه مطبوع استفاده کنید. اگر در خانه وسایل تهویه مطبوع دارید، از آنها برای کاهش رطوبت هوا استفاده کنید.

از رطوبت گیرها استفاده کنید. رطوبت گیرها دستگاه هایی هستند که رطوبت هوا را جذب می کنند. نشتی آب را تعمیر کنید. اگر نشتی آب دارید، آن را فوراً تعمیر کنید. نشتی آب می تواند باعث ایجاد نم و رطوبت در خانه شود. نفوذ آب را عایق بندی کنید. اگر آب از سطح زمین به داخل خانه نفوذ می کند، آن را عایق بندی کنید. نفوذ آب نیز می تواند باعث ایجاد نم و رطوبت در خانه شود. از خشک کردن لباس ها در داخل خانه خودداری کنید.

خشک کردن لباس ها در داخل خانه می تواند باعث افزایش رطوبت هوا شود. هنگام پخت و پز، هود را روشن کنید تا بخار آب از بین برود. پس از دوش گرفتن، حمام و سرویس بهداشتی را خشک کنید. اطمینان حاصل کنید که آب از سقف و پنجره ها به داخل خانه نفوذ نمی کند. اگر در منطقه ای با آب و هوای مرطوب زندگی می کنید، از رطوبت گیرهای قوی تر استفاده کنید. با انجام این اقدامات می توانید از مشکلات جدی ناشی از نم و رطوبت در خانه جلوگیری کنید. رفع نم سقف بدون خرابی را به مجموعه اسما تشخیص بسپارید این مجموعه خدمات رفع نم سقف و دیوار را بدون خرابی انجام می دهد.

روش های از بین بردن و رفع نم و رطوبت در خانه چیست؟

رفع نشتی آب، عایق بندی در برابر نفوذ آب، کاهش رطوبت هوا، خشک کردن مناطق مرطوب از روش های از بین بردن و رفع نم و رطوبت در خانه می باشند.

نشانه های وجود نم و رطوبت در خانه چیست؟

لکه های کپک یا قارچ روی دیوارها، سقف ها یا کف، پوسته پوسته شدن رنگ، تراکم روی شیشه پنجره ها، بوی رطوبت یا کپک از نشانه های وجود نم و رطوبت در خانه می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
ترفند های برای از بین بردن نم و رطوبت خانه

One thought on “ترفند های برای از بین بردن نم و رطوبت خانه

  1. خانه ما همش بوی نم احساس میشه ولی در دیوار یا سقف اثری نمیبینیم. میتوانید علتش را تشخیص بدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

Scroll to top

با ما در تماس باشید ۰۹۳۰۲۶۹۹۴۸۰

X