از بین بردن جرم توالت فرنگی

از بین بردن جرم توالت فرنگی

موضوعی که در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با آن صحبت کنیم، از بین بردن جرم توالت فرنگی است. پس تا انتهای مطلب همراه ما بمانید.

چگونگی از بین بردن جرم توالت فرنگی

همه ما می‌دانیم که ضدعفونی و نظافت سرویس‌های بهداشتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که برای انجام این کار روش‌های مختلفی وجود دارد. البته ممکن است که برخی از مواد شوینده برای جنس‌های مختلف به کار رفته در توالت‌های فرنگی و سرویس‌های بهداشتی متناسب نباشد و در تمیزی و نظافت آن تاثیر نداشته باشند. علاوه بر این‌ها سبب کدر شدن رنگ آن‌ها نیز گردند.

امروزه برای جرم‌گیری و نظافت توالت فرنگی از مواد شوینده مختلفی مانند وایتکس و دامستوس استفاده می‌کنیم. اما خوب است بدانید که هیچ کدام از این مواد در واقع جرم توالت فرنگی را از بین نمی‌برند و همچنین با ایجاد بخارهای شیمیایی که دارند، برای سلامتی ما نیز مضر هستند. همچنین برخی از افراد با استفاده از برس‌های سیمی مخصوص توالت، جرم‌های روی سرویس بهداشتی و توالت فرنگی را پاک می‌کنند که این کار نیز نه تنها سبب پاک کردن جرم نمی‌گردد، بلکه روی سرویس بهداشتی را نیز خراش می‌دهد.

این جرم‌ ها معمولاً به رنگ قهوه‌ای روشن و زرد است که حتی اگر چندین مرتبه آن‌ها را بشویید، از بین نمی‌روند و متاسفانه وجود آنها در اطراف لوله‌ها و شیرآلات و سرویس بهداشتی و کاسه توالت فرنگی ظاهر ناخوشایندی را ایجاد می‌کند و سبب جذب ویروس و باکتری می‌گردد.

نحوه از بین بردن جرم توالت فرنگی

اکنون سوال اینجاست که برای از بین بردن جرم توالت فرنگی و سرویس بهداشتی باید چه کار کنیم؟ ما در این مقاله می‌خواهیم موادی را برای از بین بردن جرم به شما معرفی کنیم که می‌توانید با استفاده از آنها جرم توالت فرنگی را از بین ببرید. جهت تشخیص نم و رطوبت در سرویس بهداشتی با شرکت اسما تشخیص در تماس باشید. مجموعه اسما تشخیص ارائه دهنده خدمات تشخیص نم و رطوبت با قیمت مناسب می باشد.

ترکیب سرکه و جوش شیرین

این ترکیب برای از بین بردن جرم توالت فرنگی معجزه‌آساست؛ زیرا ترکیب جوش شیرین و سرکه به راحتی می‌تواند هر جرمی را نابود کند. شما می‌توانید هر مقدار از این دو ماده را که خواستید با یکدیگر ترکیب نمایید. فقط در نظر داشته باشید که مقدار جوش شیرین را اندکی بیشتر از سرکه استفاده کنید؛ به عنوان مثال، اگر دو قاشق سرکه را استفاده می‌کنید به آن سه قاشق جوش شیرین اضافه نمایید.

چگونگی از بین بردن جرم توالت فرنگی
چگونگی از بین بردن جرم توالت فرنگی

پس از ترکیب کردن مقدار مشخصی از این مواد نهایتاً یک ماده خمیری به وجود می‌آید که توسط برس مخصوص باید آن را به قسمت‌های جرم گرفته توالت فرنگی بکشید و اجازه بدهید مخلوط حدود ۴۰ دقیقه روی سنگ توالت بماند. پس از گذشت این زمان کاسه توالت را با آب گرم شستشو دهید.

ممکن است برای بار اول که این کار را انجام می‌دهید، نتیجه مطلوب حاصل نشود. اما اگر در هفته سه بار این کار را انجام دهید بعد از گذشت زمان کوتاهی خواهید دید که جرم توالت فرنگی شما از بین رفته است. نشت یابی لوله آب با دستگاه توسط مجموعه اسما تشخیص امکان پذیر می باشد. در صورت نیاز به خدمات نشت یابی لوله آب با ما تماس بگیرید.

ترکیب لیمو ترش و جوش شیرین

بهتر است بدانید که جوش شیرین یکی از پاک‌کننده‌های قوی محسوب می شود. در قسمت فوق گفتیم که جوش شیرین را با سرکه مخلوط کنید. در اینجا می‌گوییم اگر سرکه در دسترس نداشتید، می‌توانید به جای آن از لیموترش استفاده کنید. این بار آب لیموترش را با مقدار کمی جوش شیرین مخلوط کرده و با برس مخصوص روی کاسه توالت فرنگی بکشید. پس از گذشته ۴۵ دقیقه با آب گرم کاسه را آبکشی کرده و تمیز نمایید.

این ترکیب علاوه بر اینکه جرم‌ها را از بین می‌برد، کاسه توالت فرنگی را نیز ضدعفونی می‌نماید؛ چرا که آب لیمو ترش خاصیت اسیدی و ضدعفونی کننده دارد. برای گرفتن نتیجه بهتر خوب است که این کار را در هفته سه بار تکرار کنید و پس از مدتی خواهید دید که جرم توالت فرنگی شما از بین رفته است. ضمنا می‌توانید آب لیموترش را با سرکه سفید نیز مخلوط کنید که این ترکیب نیز برای از بین بردن جرم و ضدعفونی کردن کاسه توالت فوق‌العاده تاثیرگذاراست.

می‌توانید این دو مورد را داخل یک بطری اسپری ریخته و به قسمت‌هایی از کاسه توالت فرنگی که جرم دارند، اسپری نمایید. پس از ۱۰ دقیقه با برس یا اسکاج مخصوص آن ناحیه را جرم گیری کنید. رفع نم و رطوبت را به مجموعه اسما تشخیص بسپارید. شرکت اسما تشخیص فعال در زمینه رفع نم و رطوبت در سریع ترین زمان می باشد.

جرم گیری کاسه توالت فرنگی با نوشابه

ممکن است با خواندن این عنوان دچار تعجب شوید. اما این یک واقعیت است که اسید موجود در نوشابه مثل اسید لیمو ترش تاثیرگذار و قوی است. نوشابه‌ای که معمولاً گفته می‌شود برای سلامتی انسان‌ها مضر است، یکی از موادی است که توسط آن می‌توانید جرم توالت فرنگی را از بین ببرید. برای انجام این کار از یک نوشابه، ترجیحاً نوشابه مشکی استفاده نمایید و مقداری از آن را روی قسمت‌های جرم گرفته بریزید و اجازه بدهید ۲ ۳ ساعت باقی بماند. پس از آن به کمک برس آن مناطق را بشویید و بعد از انجام این کار آبکشی نمایید. قطعا از نتیجه شستشوی توالت فرنگی با نوشابه مشکی شگفت‌زده خواهید شد!

استفاده از خمیردندان راهی برای نابودی جرم توالت

برخی از بانوان از خمیر دندان برای تمیز کردن سینک ظرفشویی خود استفاده می‌کنند و نتیجه مطلوبی می‌گیرند. بد نیست بدانید که مواد موجود در خمیر دندان در براق کنندگی شیرآلات و سرویس‌های بهداشتی فوق‌العاده موثر است. لذا برای از بین بردن جرم کاسه توالت فرنگی نیز شما می‌توانید از این ماده استفاده نمایید.

برای انجام این کار مقداری از خمیر دندان را به کمک برس روی قسمت‌های جرم گرفته توالت فرنگی کشیده و پس از ۱۰ دقیقه با آب گرم بشویید. البته برای قسمت‌هایی که دارای جرم‌های قدیمی هستند، نیاز دارد که این کار را چندین مرتبه تکرار نمایید تا جرم به صورت کامل از بین برود. تعمیر لوله آب ساختمان از خدمات تخصصی شرکت اسما تشخیص با سال ها تجربه در زمینه تعمیرات لوله آب ساختمان می باشد. در صورت نیاز به خدمات تعمیر لوله آب ساختمان با ما تماس بگیرید.

چگونه جرم توالت فرنگی را از بین ببریم
چگونه جرم توالت فرنگی را از بین ببریم

نکات مهم برای از بین بردن جرم توالت فرنگی

برای انجام جرم گیری باید حتماً از دستکش و ماسک استفاده کنید و قبل از انجام کار، همه قسمت‌های توالت فرنگی را با آب گرم خیس کرده و پس از گذشت چند دقیقه از مواد مورد نظرتان برای پاکسازی آن استفاده نمایید. دقت داشته باشید که به هیچ وجه از برس‌های فلزی برای شستشوی توالت فرنگی استفاده نکنید؛ زیرا سبب ایجاد خط و خراش روی آن می‌شود.

همچنین برای انجام کار از آب ولرم استفاده نموده و سعی کنید دو روز یک بار با موادی که گفته شد توالت فرنگی را شستشو دهید. ضمنا پس از اتمام کار سیفون را بکشید تا همه نقطه‌های توالت فرنگی تمیز شود. در نهایت نیز تهویه توالت را روشن کنید تا بخارات ایجاد شده در اثر استفاده از مواد شوینده از بین برود. نشت یابی لوله تهران از خدمات ویژه شرکت اسما تشخیص در تهران و حومه می باشد برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

چگونه جرم توالت فرنگی را از بین ببریم؟

همانطور که می‌دانید وجود جرم روی کاسه توالت فرنگی آزاردهنده است و طبق گفته کارشناسان استفاده از موادی مانند وایتکس و سفید کننده‌های مختلف، ضمن اینکه جرم‌ها را از بین نمی‌برد، سبب بروز مشکلات تنفسی و ایجاد آلرژی برای افراد می‌شود. لذا بهتر است برای از بین بردن جرم توالت فرنگی از روش‌های گفته شده در این مقاله که به صورت طبیعی هستند استفاده کنید.

اگر پس از چندین بار شستشو متوجه شدید که جرم‌ها هنوز باقی مانده‌اند، باید هر کدام از این روش‌ها را چندین و چند بار تکرار کنید. البته ممکن است برخی از جرم‌ها که روی کاسه توالت فرنگی برای مدت طولانی وجود داشته‌اند و هرگز جرم‌گیری نشده‌اند، دیگر از بین نروند و یا اینکه جنس بعضی از کاسه‌های توالت فرنگی نامناسب بوده و شما نمی‌توانید با روش‌های گفته شده آنها را از بین ببرید.

به طور کلی توصیه ما این است که استفاده از این مواد بسیار بهتر از موادی مانند وایتکس دامستوس و… است؛ زیرا مواد شوینده شیمیایی خطرات جبران ناپذیری را به همراه دارند و برای سلامتی انسان‌ها مضر هستند. اما مواد طبیعی ضمن این که بی‌خطر هستند همان مقدار تمیزی را که مواد شوینده شیمیایی ایجاد می‌کنند را به همراه دارند. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که جهت تمیزی هرچه بیشتر و جلوگیری از ایجاد بوی بد در توالت بهتر است هر روز توالت فرنگی را بشویید. از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید، از شما متشکریم.

به چه صورت می توانیم جرم توالت فرنگی را از بین ببریم؟

ترکیب سرکه و جوش شیرین، ترکیب لیمو ترش و جوش شیرین، نوشابه، استفاده از خمیردندان از بهترین راه های از بین بردن جرم توالت فرنگی می باشد.

آیا می توان با نوشابه جرم گیری کاسه توالت فرنگی را انجام داد؟

شما می توانید جرم گیری کاسه توالت فرنگی با نوشابه را به سادگی انجام دهید. اسید موجود در نوشابه مثل اسید لیمو ترش تاثیرگذار و قوی است. نوشابه‌ای که معمولاً گفته می‌شود برای سلامتی انسان‌ها مضر است، یکی از موادی است که توسط آن می‌توانید جرم توالت فرنگی را با آن از بین ببرید.

3.9/5 - (9 امتیاز)
از بین بردن جرم توالت فرنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

Scroll to top

با ما در تماس باشید ۰۹۳۰۲۶۹۹۴۸۰

X